Między duchowością a religią

W kolejnym odcinku Rozmów Stołowych naszym gościem jest Marek Uglorz – teolog, duchowny i teoterapeuta. Rozmawiamy m.in. o tym, czym różni się terapia duchowa od duszpastasterstwa? Czy Bóg może być matką? W jaki sposób ogrodnik staje się duchownym? Oraz czy warto bać się Boga?

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania spotkania z ks. dr hab. Markiem Jerzym Uglorzem, ewangelickim duchownym, terapeutą i rekolekcjonistą. Rozmawialiśmy o emocjach i duchowości, religii i religijności, nowych drogach dla teologii i poszukiwaniu sensu w chaosie. Rozmowę poprowadził Mateusz Jelinek, doktorant Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Tak o sobie pisze ks. Marek na swoim blogu „Śląsk Mój Ogród Życia”:

„Jestem teologiem i filozofem, teoretykiem i praktykiem, teoterapeutą. Zajmuję się interpretacją tekstów religijnych, nie tylko biblijnych. Opowiadam je w taki sposób, aby słuchacz poczuł się ich bohaterem, a wypowiadane słowa odmieniały myśli i emocje. Moją misją jest odkrywanie duchowych tajemnic, przekazywanie dobrej wiadomości o cudownej przyszłości, dzielenie się mądrością i uzdrawianie ran. Dla osiągania tych celów wypracowałem własną metodę terapii duchowej oraz biblioterapii. Korzystam z inspiracji, które czerpię z życia i działalności Jezusa z Galilei, a także z doświadczeń holistycznej medycyny ciała i ducha, wreszcie starych duchowości Zachodu i Wschodu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *